Değerli Komşularım;

Sultangazi Belediyesi olarak;  7'den 70'e her bir komşumuzun hayatına dokunabilmeyi gaye edinen bir anlayışla gecemizi gündüzümüze katıyoruz. "Gönül Belediyeciliği" esasıyla ilçemizde çalınmadık kapı, uzatılmamış el kalmasın diye durmadan çalışıyoruz.  

İlçemizde yaşayan her bir ferdin daha rahat etmesi için sosyal yaşam alanlarımızın kalitesini artıran çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alması adına altyapı, üstyapı, çevre, yeşil alan çalışmalarına hız veriyoruz.

Yarınlarımızın büyüğü gençlerimizin daha bilinçli yetişmesini sağlamak için kadın ve genç merkezli projelerimizi hayata geçiriyoruz. Gelişimin ancak iyi bir eğitimle olacağı bilinciyle hareket ederek, projelerimizin önemli bir kısmını bunun üzerine kuruyoruz. Donanımlı, kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan gençlerimizin yetişmesi için önceliği hep eğitime veriyoruz.

Komşularımızı kültür, sanat, bilim ve sporla buluşturarak şehrin bir ruha bürünmesini sağladık. Vatandaşımızın kendi şehrinde bir çok imkana erişmesi için çok fonksiyonlu hizmet binaları inşa ettik. Bu kapsamda ilçemize 24 tane kültür merkezi,  ana kucağı, okul, hizmet binası, yer altı otoparkı kazandırdık.

Göreve gelir gelmez büyük ihaleleri de iptal ederek tasarrufa gittik. Her fırsatta söyledik, söylüyoruz; kiralamadık, satın aldık!… Son aldığımız 26 otobüsle bu sayıyı 109'a yükselttik. Satın almalarımız sayesinde büyük bir tasarruf elde ettik. Bu parayı da vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alması için kullanmış olduk.

Şehrin ihtiyaçlarını göz önünde bulundururken vatandaşımızın talep ve önerilerine de kulak tıkamadık. 5 yılı geride bırakarak yeni dönemimize başlarken de komşularımızın derdiyle dertlenen bir anlayışla ilçemizi daha ileriye taşımanın gayretinde olduk. Hep birlikte daha iyiye diyerek, eşitlik ve adalet ışığında ilçemizde hizmetin ulaşmadığı yer kalmasın diye gayret gösteriyoruz.  Bize duyduğunuz güven ve destekle daha iyi çalışmalara imza atacağımıza ve ilçemizi hak ettiği yere ulaştıracağımıza inancımız tamdır.  Sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Abdurrahman DURSUN
Belediye Başkanı